Publiskā konsultācija par Baltijas slodzes-frekvences kontroles bloka operatīvo darbību metodoloģijām

Tirgus

Baltijas pārvades sistēmu operatori AS "Augstsprieguma tīkls", Litgrid AB un Elering AS (turpmāk - Baltijas PSO) plāno izveidot Baltijas slodzes un frekvences kontroles bloku (LFC) līdz ar Baltijas energosistēmu sinhronizāciju ar kontinentālās Eiropas sinhrono tīklu. Papildus informācija pieejama Baltijas LFC koncepcijas dokumentā.

Lai nodrošinātu drošu un efektīvu darbību Baltijas LFC bloka ietvaros, frekvences atjaunošanas rezerves (FRR) tiks noteiktas un nodrošinātas, ņemot vērā vēsturisko nebalansu, kā arī statistiku par starpvalstu līdzstrāvas pārvades kabeļu (HVDC) un lielo elektrostaciju atslēgumu un atteiču biežumu.

Baltijas PSO pārredzamības nodrošināšanai ir izstrādājuši nepieciešamo frekvences atjaunošanas rezervju (FRR) apjoma noteikšanas metodoloģiju un pirms nodošanas regulatīvajām iestādēm apstiprināšanai veic metodoloģijas publisko konsultāciju.

Papildus tam tiek veikta publiskā konsultācija Baltijas PSO operatīvajām darbībām, lai samazinātu frekvences atjaunošanas kontroles kļūdu (FRCE) .

Savu viedokli, izmantojot tālāk atrodamo formu, aicinām iesūtīt (vēlams angļu valodā) līdz 31.03.2023 uz e-pasta adresi: [email protected]

Ja radušies jautājumi, lūdzam sazināties ar AS "Augstsprieguma tīkls" pārstāvi, izmantojot augstāk norādīto e-pasta adresi.

Dokumenti (angļu valodā):