Situācija energosistēmā

Baltijas valstu energosistēma joprojām ar desmit 330 kV elektropārvades līnijām ir savienota ar apvienoto Krievijas energosistēmu. Krievijas elektroenerģijas importa pārtraukšana neietekmē Baltijas energosistēmas paralēlo darbu ar Krievijas energosistēmu. Paralēlais darbs visu iesaistīto valstu energosistēmām nodrošina sistēmas darbībai nepieciešamās elektroenerģijas tehniskās tranzīta plūsmas un balansēšanu.

Kartē redzamās elektroenerģijas fiziskās plūsmas ir tehniskās tranzīta plūsmas, kas energosistēmā ienāk pāri vienai robežai un pamet energosistēmu pāri citai robežai. Tehniskās tranzīta plūsmas nav rādītājs komerciālām piegādēm.

Lūdzam ņemt vērā, ka šajā sadaļā tiek publicēti nepārbaudīti un neverificēti dati tiešsaistes režīmā, un tie ne vienmēr būs precīzi - ar šo informāciju vēlamies ilustrēt pārvades sistēmas un dispečeru ikdienas darbu, sabalansējot elektroenerģijas ražošanu un patēriņu, un pārrobežu elektroenerģijas plūsmas. Verificēti dati ir pieejami AST ikmēneša elektroenerģijas tirgus apskatā un biržas NordPool mājas lapā, kā arī vienotajā elektroenerģijas balansēšanas tirgus vietnē u.c. informācijas avotos.

Neskaidrību, jautājumu vai datu neprecizitātes gadījumā aicinām sazināties ar mums, rakstot [email protected]

Latvijas un kaimiņvalstu elektroenerģijas plūsmas
image/svg+xml
MW
MW
MW

330 kV līnijas

No Latvijas
Uz Latviju
Skatīt detalizētākAizvērt
Aktuālā frekvence
49.8 50 50.2
Atjaunots:
Situācija Latvijas energosistēmā
Plānotais un faktiskais patēriņš, saldo un ģenerācija
Ģenerācijas tipi