Obligācijas

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) 2021. gada 13. oktobrī realizēja 5,25 gadu zaļo obligāciju izvietošanu par summu EUR 100 miljoni ar fiksētu gada procentu likmi (kuponu) 0,5% un ienesīgumu 0,527%, kas ir pirmā AST obligāciju emisija no kopumā plānotajām EUR 160 miljonu vērtām obligācijām. Investori par AST obligācijām izrādīja būtisku interesi, un parakstītais apjoms vairāk nekā 2 reizes pārsniedza emitēto apjomu. AST patlaban ir vienīgais starp Baltijas pārvades sistēmas operatoriem, kas vērtspapīru tirgū emitē zaļās obligācijas.

+Zaļo obligāciju satvars
+AST obligāciju programmas pamatprospekts

Kontakti:

 

AST finansējuma piesaistes vadītāja Ieva Varakalne

Dārzciema iela 86, Rīga, LV-1073, Latvija
+371 67725453
ieva.varakalne@ast.lv

Paziņojumi

Vēlamies vērst Jūsu uzmanību, ka ast.lv sākumlapā izvietotajā kartē redzamās elektroenerģijas fiziskās plūsmas ir tehniskās tranzīta plūsmas, kas energosistēmā ienāk pāri vienai robežai un pamet energosistēmu pāri citai robežai. Tehniskās tranzīta plūsmas nav rādītājs komerciālām piegādēm.

Baltijas valstu energosistēma joprojām ar desmit 330 kV elektropārvades līnijām ir savienota ar apvienoto Krievijas energosistēmu. Krievijas elektroenerģijas importa pārtraukšana neietekmē Baltijas energosistēmas paralēlo darbu ar Krievijas energosistēmu. Paralēlais darbs visu iesaistīto valstu energosistēmām nodrošina sistēmas darbībai nepieciešamās elektroenerģijas tehniskās tranzīta plūsmas un balansēšanu.