Parakstīts līgums par Latvijas elektroapgādes drošumam nepieciešamo elektroenerģijas bateriju sistēmu piegādi un uzstādīšanu

Finanšu informācija

Latvijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) parakstījis līgumu par elektroenerģiju uzkrājošo bateriju sistēmas (BESS  – Battery Energy Storage System) piegādi un uzstādīšanu apakšstacijās Tumē un Rēzeknē ar Vācijas uzņēmumu Rolls-Royce Solutions GmbH, kura piedāvājums realizēt projektu par 77,07 miljoniem EUR trīs piegādātāju konkurencē bija saimnieciski visizdevīgākais. Līguma īstenošana tiks uzsākta nekavējoties, iekārtu piegādātājam sadarbojoties ar Vācijas "LEC Construction International GmbH" un Latvijas SIA "Enersense".

Bateriju sistēmai ar kopējo jaudu 60MW un ietilpību 120MWh piegādei un uzstādīšanai Rēzeknē veiksmīgi piesaistīts Eiropas Savienības finansējums no Atveseļošanas un Noturības Mehānisma struktūrfondiem (RePowerEU) 100% apmērā. Vienlaikus 20MW/40MWh bateriju piegādi un uzstādīšanu Tumē un ar BESS pieslēgšanu saistītos abu apakšstaciju paplašināšanas darbus 75% apjomā līdzfinansēs no Eiropas Savienošanas Instrumenta (Connecting Europe Facility - CEF).

Detalizēta informācija šo iepirkumu pieejama AST mājas lapā: https://www.ast.lv/lv/events/noskaidrots-latvijas-elektroapgades-drosumam-nepieciesamo-elektroenergijas-bateriju-0.