Noslēgts līgums par Baltijas pievienošanos Eiropas elektrotīklu sinhronajai zonai

Ziņas

2019. gada 27. maijā ir stājies spēkā līgums par Baltijas valstu pievienošanos kontinentālas Eiropas elektrotīklu sinhronas darbības zonai, kā arī līguma pielikums par īstenojamo tehnisko pasākumu kopumu sinhrona darba uzsākšanai.

Pēc pērn pieņemtā politiskā lēmuma par Baltijas valstu sinhronizāciju ar kontinentālo Eiropu, Baltijas valstu pārvades sistēmas operatori (PSO) sadarbībā ar pārējiem Eiropas PSO sagatavoja Baltijas valstu pievienošanas līgumu ar kontinentālo Eiropu, un jau 9.maijā kontinentālās Eiropas reģionālās grupas PSO atbalstīja šī līguma parakstīšu un apņēmās to izdarīt līdz šī gada beigām.

2019. gada 21. maijā Ministru kabinets apstiprināja virzību uz Latvijas elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropas elektroenerģijas sistēmu 2025. gadā, kā arī akceptēja AS" Augstsprieguma tīkls" un pārējo PSO izstrādātā līguma parakstīšanu par Baltijas valstu elektroenerģijas sistēmu pievienošanas līgumu kontinentālās Eiropas elektroenerģijas sistēmai. AS "Augstsprieguma tīkls" saskaņā ar valdības pilnvarojumu līgumu parakstīja 2019. gada 22. maijā.