AST pirmo reizi iekļauts Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101

Ziņas

TOP101.jpg

Latvijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) 2020. gadā pirmo reizi iekļauts "Nasdaq Riga" un "Prudentia" veidotajā Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101, ierindojoties 21. vietā. Savukārt, vērtējot AST Korporatīvās pārvaldības koeficientu, eksperti to novērtējuši ar 92 punktiem, kas ir augstākais rādītājs no visiem TOP101 iekļautajiem uzņēmumiem.

"AST vērtība paaugstinājās pēc pārvaldes sistēmas aktīvu ieguldīšanas mūsu pamatkapitālā – patlaban jau esam pabeiguši reorganizāciju, kuras rezultātā pārvades sistēmas operators saskaņā ar Ministru kabineta lemto ir arī darbības pamatlīdzekļu īpašnieks. Tomēr vislielākais gandarījums ir par ekspertu novērtējumu AST komandas paveiktajam korporatīvās pārvaldības nodrošināšanā, kā rezultātā šajā rādītājā esam apsteiguši visus TOP101 saraksta dalībniekus", par sasniegto stāsta AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Saskaņā ar ekspertu aplēsto, AST vērtība ir 219 miljoni EUR uzņēmums ierindojas 21. vietā starp Latvijas uzņēmumiem.

Kā ziņo TOP101 veidotāji šogad, pielāgojoties tendencēm pasaulē, topa ietvaros ir pārskatīti un ieviesti jauni vērtēšanas kritēriji publiski pieejamajai informācijai par uzņēmumu pārvaldību un atklātību pret sabiedrību. Sākot ar šo gadu papildu jau esošajiem kritērijiem, no jauna tiek izvērtēti tādi būtiski pārvaldības aspekti kā dažādība jeb tas, vai padomē un valdē ir pārstāvēti abi dzimumi; padomē strādā neatkarīgi padomes locekļi un to neatkarība ir skaidri norādīta; kā arī uzņēmumu korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas ziņojumu esamība.

Visi Latvijas un Igaunijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101, kā arī Baltijas TOP10 saraksti ir pieejami mājaslapā top101.lv. Latvijas vērtīgāko uzņēmumu "TOP 101" sarakstu kopš 2005.gada veido "Prudentia" un "Nasdaq Riga". Latvijas vērtīgāko uzņēmumu saraksts top sadarbībā ar "Firmas.lv".