Spēcīgais vējš neietekmē pārvades tīkla darbību

Ziņas

DJI_0082_sized.jpgŠī rudens pirmā vētra, kas pēdējā diennaktī šķērsoja Latviju, nav radījusi traucējumus AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) darbā un elektroenerģijas pārvades tīklā – lai gan konstatēti atsevišķi bojājumi, tas nav iespaidojis klientu nodrošināšanu ar elektroenerģiju.

"Ikgadējās rudens vētras ir pārbaudījumus gan pārvades tīklam, gan arī mūsu speciālistiem. Izvērtējot meteoroloģiskas prognozes, spēcīgu vētru gadījumā mobilizējām papildus resursus iespējamo avāriju novēršanai. Pēdējā diennakts aizritēja salīdzinoši mierīgi un būtiski traucējumi pārvades tīklā netika konstatēti," plašāk par darbiem vētras laikā stāsta AST valdes loceklis Imants Zviedris.

Kopumā ceturtdien konstatēti divi bojājumi – Rīgā, pārvades līnijā no Imantas uz Daugavgrīvu tika iegāzta 25 metru augsta apse, neliels bojājums bija arī līnijā no Dobeles uz Jaunpili. Abi šie gadījumi neiespaidoja klientu apgādi ar elektroenerģiju, jo notika automātiska sistēmas pārslēgšanās uz rezervējošām līnijām.

Neraugoties uz to, pieredze rāda, ka arī gadījumos, kad nav konstatēti gaisvadu līniju atslēgumi, vētru laikā koki tiek aizlauzti un tādējādi rodas potenciāls apdraudējums. Plānots apsekot gaisvada līnijas Rīgas reģionā, kur vētras postījumi bija vislielākie.

Latvijā ir vairāk nekā 5200 km gaisvadu līniju, liela daļa no tām ir izbūvēta purvos un mežos. Katru gadu AST apseko pārvades līnijas un izzāģē bīstamos kokus. Pēdējā desmitgadē izbūvētajām līnijām, salīdzinot ar senāk būvētajām līnijām, koku apdraudējums ir minimāls, jo to balsti ir augstāki, līdz ar to iespējamība, ka krītošs koks var ietekmēt pārvades tīkla darbu ir samazināts līdz minimumam.