Regulatori atbalsta metodiku elektroenerģijas tirdzniecībai ar Krieviju

Tirgus

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija 30. septembrī atbalstījusi elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) iesniegto Latvijas un Igaunijas pārvades sistēmas operatoru – AST un ''Elering'' AS kopīgi izstrādāto Pārvades jaudas aprēķināšanas un piešķiršanas metodiku ar Krieviju (Methodology on cross-zonal capacity calculation and allocation with Russia) (turpmāk - Metodika). 11. oktobrī metodiku atbalstījis arī Igaunijas Regulators (Konkurentsiamet).

Metodika ietver Ministru kabinetā nolemto, kā arī atbilst Elektroenerģijas tirgus likuma prasībām. Metodikas galvenās izmaiņas attiecībā pret patlaban spēkā esošo Pārvades jaudas aprēķināšanas un piešķiršanas metodiku ar trešajām valstīm ir šādas:

  • Tirdzniecības jaudas aprēķinā ar Krieviju (Metodikas formulā (7)) netiek pielietots koeficients 0.62;
  • No Metodikas ir izņemtas nodaļas, kas attiecas uz jaudas aprēķiniem Lietuvas-Kaļiņingradas robežai un Lietuvas-Baltkrievijas robežai.

Metodikas piemērošana tiks uzsākta 2021. gada 12. oktobrī, aprēķinot tirdzniecības jaudas ar Krieviju 2021. gada 13. oktobrim

Dokumenti (angļu valodā)