Pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" sniedz atbildes par iesniegto tarifa projektu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē

Finanšu informācija

Šodien, 29. novembrī, AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) valdes priekšsēdētāja Gunta Jēkabsone piedalījās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē. Jau iepriekš tika ziņots, ka AST izstrādājis un iesniedzis apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jaunu elektroenerģijas pārvades tarifu. Plānots, ka jaunais tarifs varētu stāties spēkā ar nākamā gada 1. martu.

Sēdes laikā G.Jēkabsone uzsvēra, ka pārvades pakalpojumu tarifs ir pēc iespējas ātri jāpārskata, jo šobrīd spēkā esošais tarifs nesedz uzņēmuma izmaksas. Saskaņā ar AST aprēķiniem, ka katrs mēnesis 2023. gadā, kamēr nebūs stājušies spēkā uzņēmuma jaunais tarifs, uzņēmumam nesīs apmēram 6 miljonu eiro zaudējumus.

20. decembra LR Ministru kabineta sēdē ir paredzēts izskatīt Ekonomikas un Finanšu ministriju ziņojumus par iespēju koriģēt AS "Augstsprieguma tīkls" un AS "Sadales tīkls" iesniegtos tarifu projektus.