Oktobrī turpinās elektroenerģijas cenu samazinājums, Latvijā vidējai cenai mazinoties par 46%

Tirgus

2022. gada oktobrī vidējā elektroenerģijas cena Latvijas tirdzniecības apgabalā samazinājās līdz 189,28 EUR par megavatstundu (MWh), kas ir par 46,1% mazāk nekā septembrī, bet attiecībā pret 2021. gada oktobri cena ir par 77,9% augstāka, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats. 

Pēc elektroenerģijas cenu rekordiem vasaras mēnešos, oktobrī turpinās jau septembrī pieredzētais mēneša vidējās elektroenerģijas cenas kritums, vienlaikus samazinoties cenu atšķirībām Baltijas valstīs. Cenu samazināšanās gan Baltijā, gan arī Eiropā saistāma ar gāzes cenām, kas attiecībā pret maiju oktobrī ir gandrīz divas reizes zemākas.

Oktobrī pēc ilgāka pārtraukuma atsevišķās stundās elektroenerģijas cenas Baltijā samazinājās līdz rekordzemajam 8 centu par MWh līmenim, bet divos starpsavienotajos Baltijas tirdzbiecības apgabalos - Somijā un Zviedrijas 4. cenu apgabalā konstatēta negatīva cena - mīnus 0.99 EUR (tirgotāji šajā stundā piemaksāja patērētājiem pat elektroenerģijas izmantošanu). Šādas cenas ir raksturīgas periodiem, kad ir liela vēja elektrostaciju izstrāde un vienlaikus mazs patēriņš, parasti vētru laikā nakts stundās.

Jaunākais AST sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats un apskata arhīvs kopš 2015. gada ir pieejams AST interneta vietnē http://www.ast.lv/lv/electricity-market-review.