Notiks vērienīgā elektropārvades stiprināšanas projekta Kurzemes loks atklāšana

Attīstība

lv_cef_cofinancing.pngAtzīmējot Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) elektroenerģijas pārvades tīkla stiprināšanas projekta Kurzemes loks pabeigšanu, 11. septembrī plkst. 11 apakšstacijā Tume notiks tā atklāšanas pasākums.

Pasākumā piedalīsies:

  • Krišjānis Kariņš, Ministru prezidents;
  • Dirk Beckers, Inovācijas un tīklu izpildaģentūras (Innovation & Networks Executive Agency – INEA) direktors;
  • Varis Boks, AST valdes priekšsēdētājs.

Kurzemes loks ir viens no vērienīgākajiem elektroenerģijas pārvades tīkla stiprināšanas projektiem kopš neatkarības atjaunošanas. Trešā posma izbūvē no Ventspils uz Rīgu ieguldīti 127 milj. eiro, tai skaitā 55 milj. eiro Eiropas Savienības līdzfinansējums. Jaunizbūvētās līnijas garums  sasniedz 214 kilometrus un tā šķērso 11 pašvaldības.

Ar jauno 330kV līnijas loka noslēgšanu ir būtiski uzlabots elektroapgādes drošums kā ikdienas situācijā, tā vētru gadījumā, novērsta līdz šim iztrūkstošā jauda Kurzemē, tādējādi palielinot arī jaunu pieslēgumu iespējamību.

Saistītais saturs

Turpinot elektrolīnijas "Kurzemes loks" trešā posma izbūvi no Ventspils uz Rīgu, šobrīd izbūvēts vairāk nekā 37% līnijas balstu un izvilkti vadi 27% apjomā no plānotā līnijas garuma. Tāpat zem spri…

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) noslēdzot vērienīgos projekta "Kurzemes loks" būvniecības darbus, šogad Kurzemē papildus esošajām 110 kV elektropārvades līnijām darbu uzsāks 330 kV līnija Ventspils…