Maijā turpina kristies elektroenerģijas patēriņš

Tirgus

Maijā, saglabājoties nemainīgam ražošanas apjomam Daugavas HES attiecībā pret aprīli, bet vairāk kā divas reizes pieaugot ražošanai lielajās koģenerācijas stacijās (TEC), Latvijā ir izdevies saražot 80% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas patēriņa. Lai gan maijā nedaudz – par 4.3% - pieauga elektroenerģijas cena, tā turpina saglabāt vēsturiski zemāko līmeni vairāku mēnešu garumā un, salīdzinājumā ar pagājušā gada maiju, cena ir samazinājusies par 45%, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

 

Vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 441 841 MWh, kas ir par 16% vairāk nekā aprīlī, bet salīdzinājumā ar 2019. gada maiju, vērojams palielinājums par 5%. Latvijas elektroenerģijas patēriņš maijā bija 551 891 MWh un, salīdzinājumā ar aprīli, tas samazinājies par 1%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada maiju, samazinājies par 5%.

Importētās elektroenerģijas apjoms, kas tika importēts uz Baltiju no trešajām valstīm (Krievijas un Baltkrievijas), maijā samazinājās par 5% salīdzinājumā ar aprīlī un bija 173 960 MWh, bet, salīdzinājumā ar 2019. gada maiju, tas samazinājās par 56%. Savukārt imports no Eiropas Savienības valstīm uz Baltiju maijā samazinājās par 4% attiecībā pret aprīli un bija 1 091 787 MWh, kas salīdzinājumā ar 2019. gada maiju, ir par 66% vairāk.

Jaunākais AST sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats un tā arhīvs kopš 2015. gada ir pieejams AST interneta vietnē http://www.ast.lv/lv/electricity-market-review