Jūnijā mazā elektroenerģijas izstrāde hidroelektrostacijās kompensēta ar termoelektrostacijās saražoto

Tirgus

Neskatoties uz zemo ūdens pieplūdi Daugavā, kā rezultātā jūnijā par 56% samazinājās Daugavas hidroelektrostaciju (HES) saražotais elektroenerģijas apjoms attiecībā pret maiju un par 9% pret iepriekšējā gada jūniju, kopumā jūnijā Latvijā vērojams saražotās elektroenerģijas samazinājums tikai par 3%, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats. Jūnijā vērojamais HES saražotā elektroenerģijas apjoma kritums tika kompensēts ar termoelektrostacijās (TEC) saražoto -  salīdzinot ar maiju, vērojams palielinājums par 68%, bet, salīdzinot ar 2018. gada jūniju, palielinājums ir par 111%.

Kopumā jūnijā vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 406 945 MWh, kas ir par 3% mazāk nekā maijā, bet salīdzinājumā ar 2018. gada jūniju, vērojams palielinājums par 34%. Latvijas elektroenerģijas patēriņš jūnijā bija  551 611 MWh un, salīdzinājumā ar maiju, tas samazinājās par 5%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada jūniju, palielinājās par 1%.

Tādējādi jūnijā Latvijas elektroenerģijas patēriņš, izmantojot vietējos elektroenerģijas ražošanas avotus, tika nosegts 74% apmērā, kas, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada jūniju, ir palielinājies par 18,4 procentpunktiem.

Jaunākais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats un tā arhīvs kopš 2015. gada ir pieejams AST interneta vietnē http://www.ast.lv/lv/electricity-market-review