EK viceprezidents Šefčovičs atzinīgi vērtē AST īstenoto energodrošībā

Attīstība

lv_cef_cofinancing.pngEiropas Komisijas (EK) viceprezidents Enerģētikas savienības jautājumos Marošs Šefčovičs savas vizītes laikā Latvijā atzinīgi novērtēja AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) īstenoto energodrošībā.

Tikšanās laikā 2018. gada 2. februārī kopā ar AST valdes priekšsēdētāju Vari Boku un valdes locekli Arni Staltmani apmeklēja Priedaines apakšstaciju, kas tiek rekonstruēta līdztekus ar elektrolīnijas "Kurzemes loks" 3. posma būvniecību. Projekta 127 miljonus lielās izmaksas 45% apmērā tiek līdzfinansētas no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzekļiem.

Šefčovčs iepazinās ar projekta “Kurzemes loks” darba gaitu, kā arī pārrunāja jautājumus, kas skar Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizāciju Eiropas Savienībā. “Kurzemes loks” ir energoinfrastruktūras projekts, kura ietvaros paredzēts izbūvēt 330 kV gaisvadu augstsprieguma elektrolīniju Latvijas rietumu daļā, lai novērstu līdz šim iztrūkstošo palielinātas jaudas pieslēgumu iespējamību Kurzemē.

EK viceprezidents Šefčovičs viesojas Latvijā Enerģētikas savienības otrās tūres (Energy Union Tour) ietvaros. Darba vizītes laikā viņš tiekas arī ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, ārlietu, ekonomikas un finanšu ministriem, Saeimas Eiropas lietu komisijas locekļiem, kā arī pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.

Saistītais saturs

2017.gada 27. jūlijā ir pacelti pirmie elektrolīnijas “Kurzemes loks” balsti Dundagas novadā, pēc AS “Augstsprieguma tīkls” pasūtījuma uzsākot projekta trešā posma izbūvi. Kopumā 330kV augstspriegu…

AS „ Augstsprieguma tīkls” izsludinātajā iepirkuma procedūrā augstsprieguma līnijas „Kurzemes loks” 3. posma projektēšanas un būvniecībasdarbiem līguma slēgšanas tiesības ieguvusi personu apvienība…