Augustā Latvijā pieaug elektroenerģijas ražošanas apjoms un patēriņš

Tirgus

Augustā Latvijā saražotas elektroenerģijas daudzums pieaudzis par 51%, salīdzinot ar jūliju. Kopumā vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 394 817 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas, Latvijas elektroenerģijas patēriņš augustā bija  567 861 MWh un, salīdzinājumā ar jūliju, tas palielinājās par 2%, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Valsts patēriņš ar vietējo ģenerāciju tika nosegts 70% apmērā, kas, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada augustu, ir samazinājies par 21.1 procentpunktu, bet pieaudzis par 23% attiecībā pret jūliju. Lielākais ražošanas apjoms vērojams lielajās koģenerācijas stacijās – tajās saražots četras reizes vairāk elektroenerģijas nekā jūlijā jeb 239 045 MWh, kas gan tomēr ir par 33% mazāk nekā 2019. gada augustā. Daugavas hidroelektrostacijās (HES) saražotās elektroenerģijas apjoms salīdzinājumā ar jūliju samazinājies par 35%, bet, salīdzinot ar 2019. gada augustu - samazinājies par 14%. Vēja elektrostacijās saražots par 60% mazāk nekā jūlijā, mazajās HES- par 28% mazāk, bet pārējos elektroenerģijas ražošanas veidos būtiskas izmaiņas nav novērotas.

 

Augustā turpināja paaugstināties elektroenerģijas biržas cena: Latvijas tirdzniecības apgabalā tā bija 43.41 EUR/MWh un, salīdzinājumā ar jūliju, vērojams palielinājums par 36.5%, kas gan ir par 12% mazāk nekā pirms gada augustā. Līdzīgi palielinājušās cenas arī Igaunijā un Lietuvā, savukārt kaimiņvalstīs, ko ar Baltiju savieno jūras kabeļi un ir iespējama elektroenerģijas tirdzniecība, cenas vidēji pieaugušas par attiecīgi par 77% Zviedrijā un par 101% Somijā.

Jaunākais AST sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats un tā arhīvs kopš 2015. gada ir pieejams AST interneta vietnē http://www.ast.lv/lv/electricity-market-review