AST Ziemeļvidzemē izvērtēs vētras sekas ar helikoptera palīdzību

Ziņas

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) speciālisti šodien plāno apsekot svētdienas vētras visvairāk skartos reģionus ar helikopteru, lai pārliecinātos, vai vētras darbības rezultātā nav izgāzti koki, kas var apdraudēt drošu elektroapgādi nākamo dabas stihiju laikā.

"Ikgadējās rudens vētras ir pārbaudījumus gan pārvades tīklam, gan arī mūsu speciālistiem. Pieredze rāda, ka arī gadījumos, kad nav konstatēti gaisvadu līniju atslēgumi, vētru laikā koki tiek aizlauzti un tādējādi rodas potenciāls apdraudējums. AST pārziņā ir vairāk nekā 5100 km gaisvadu līniju, kuras šķērso ne tikai laukus vai blīvi apdzīvotus apvidus, bet arī mežus un purvus, kur apsekot līnijas ir problemātiski. Plānots apsekot vairākus simtus km līniju tieši Ziemeļvidzemē, kur vētras postījumi bija vislielākie", par plānotajiem darbiem stāsta AST valdes loceklis Imants Zviedris.

Kopumā svētdien visvairāk tehnoloģisko traucējumu tika konstatēts Ziemeļvidzemē, kā arī atsevišķās vietās Vidzemē un Kurzemē. Vētras rezultātā gaisvadu līniju atslēgumi veidojās izgāztu koku rezultātā. Atslēdzoties līnijām Aloja-Valmiera un Rūjiena-Rencēni, tika nodzēstas apakšstacijas Limbaži, Aloja, Salacgrīva un Rūjiena, bojājumi operatīvi tika novērsti, sistēmai automātiski vai pēc dispečera norādēm veicot pārslēgumus uz citām līnijām vai veicot avārijas seku likvidācijas darbus.

Pirmdien bojājumu likvidēšanas darbus turpināja un pabeidza Valmieras iecirknis līnijā Valmiera – Tartu un Valka – Vireši, un Krustpils iecirknis līnijā Ērgļi – Pļaviņas. Kopumā bojājumu novēršanā piedalījās 15 operatīvā darba brigādes visā Latvijā.