AST ziedo autotorņus, bezceļu kvadraciklus un citus transportlīdzekļus Ukrainas atbalstam

Ziņas

Ar Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) ziedojumu kopējais Latvijas sabiedrības un uzņēmumu saziedotais un biedrības "Agendum" (plašāk zināma kā "Twiterkonvojs") Ukrainā nogādāto transporta vienību skaits sasniedzis vairāk nekā 2300. Turpinot atbalstīt Ukrainas enerģētikas un tautsaimniecības atjaunošanu, AST šogad ziedojis 22 transportlīdzekļus – autotorņus, vieglos auto, auto piekabes un bezceļu kvadracikus, kā arī citas transporta vienības, kas ir līdz šim lielākais vienas organizācijas ziedojums biedrības darbības laikā.

"Krievijas iebrukums Ukrainā norisinās jau vairāk nekā divus gadus un diemžēl situācija joprojām ir ļoti sarežģīta. Esmu gandarīts, ka mūsu speciālā tehnika elektrotīklu apkalpošanai iegūs jaunu pielietojumu un būs noderīga Ukrainai Krievijas radīto postījumu novēršanai. Šis ir jau otrais AST transporta ziedojums Ukrainai. Iepriekš vairākos sūtījumos esam nodrošinājuši arī iekārtas un aprīkojumu Ukrainas elektrotīklu atjaunošanai. Ukrainai atbalsts būs nepieciešams vēl ilgi, tāpēc aicinu arī citas organizācijas un privātpersonas turpināt atbalstīt mūsu draugus un sabiedrotos Ukrainā," uzsver AST valdes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Biedrība "Agendum" organizē transporta piegādi un ziedojuma nodošanu tiešajiem palīdzības saņēmējiem. "Šī speciālā tehnika būs ārkārtīgi noderīga gan aizsardzības līniju izbūvei, gan kritiskās infrastruktūras atjaunošanai pēc kārtējiem Krievijas raķešu uzbrukumiem. Gan mēs, gan ukraiņi, esam ārkārtīgi pateicīgi katram, kurš turpina atbalstīt Ukrainu gan ar transportu, gan līdzekļiem, gan savu laiku. Līdz šim brīdim Ukrainā 134 konvojos ir nogādātas jau vairāk nekā 2300 automašīnas," norāda biedrības "Agendum" vadītājs Reinis Pozņaks.

Jau ziņots, ka 2023. gada rudenī AST Ukrainas energosistēmas atjaunošanai nosūtīja tādas augstsprieguma tīkla iekārtas kā 330kV strāvmaiņi, 110kV jaudas slēdži, 110kV atdalītāji, 110kV pārsprieguma novadītāji un vairāk nekā 50 tonnas transformatoru eļļas, atbalsta sūtījumam kopumā sasniedzot 66 tonnas, bet iepriekš AST nosūtīja uz Ukrainu izolatoru kravu un mikroautobusus.