AST Zemgalē veiks trīs transformatoru nomaiņu uz dabai draudzīgākiem

Attīstība

Uzlabojot un modernizējot elektroenerģijas pārvades tīklu, AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) šogad Zemgalē, apakšstacijās "Dobele" un "Tukums" plāno veikt trīs 110kV transformatoru nomaiņu uz mūsdienīgākiem un dabai draudzīgākiem, kā arī pabeigt elektropārvades līnijas "Kurzemes loks" būvniecību Tukuma un Engures novados. Kopējās investīcijas esošā augstsprieguma tīkla uzturēšanā un infrastruktūras uzlabošanas darbos Zemgalē šogad pārsniedz divus miljonus EUR.

"Bez jau minēto transformatoru nomaiņas šogad plānojam pabeigt arī Zemgales lielākās apakšstacijas "Viskaļi" (Jelgavā) 110kV sadales pārbūves darbus, veikt atsevišķu Zemgales elektropārvades līniju savu laiku nokalpojušo balstu nomaiņu, kā arī veikt atsevišķu apakšstaciju vadības ēku remontus un uzlabojumus, lai tās atbilstu mūsdienu energoefektivitātes prasībām," par plānotajiem darbiem Zemgalē stāsta AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Kopumā Latvijā šogad AST attīstībā plāno investēt 95 miljonus EUR, un lielāko daļu no tiem sastāda investīcijas ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu – elektroapgādes līniju "Kurzemes loks", "Igaunijas – Latvijas trešais starpsavienojums" un līnijas no Rīgas TEC-2 līdz Rīgas HES izbūvēm. Šogad šajos projektos ES līdzfinansējums ir 40 miljoni EUR.

Savukārt esošā tīkla un apakšstaciju modernizācijā paredzēts ieguldīt 24 miljonus eiro – 12 miljonus eiro apakšstaciju un sadales punktu pārbūvēs (kopumā šogad 11 projekti), sešus miljonus – elektropārvades līniju atjaunošanā, sešus miljonus eiro – kopumā 11 transformatoru un viena autotransformatora nomaiņā.