AST veiks trīs rekonstruēto apakšstaciju iekārtu pārbaudi

Ziņas

(Papildināts 6.07.2021 – pārbaude pārcelta par nedēļu vēlāk uz 17.07.2021, pievienotas apakšstacijas Bolderājā un Priedainē).

Saistībā ar AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) trīs rekonstruēto apakšstaciju Rīgā (Dārzciema ielā un Bolderājā), kā arī Priedainē (Jūrmalā) iekārtu pārbaudi, sestdienas, 17. jūlija agrā rītā, laika posmā no plkst. 4:00 līdz 7:00 šo apakšstaciju apgādes rajonos iespējami īslaicīgi, līdz 5 minūtēm ilgi elektroenerģijas piegādes pārtraukumi. Pārbaudes var ietekmēt elektroapgādi Rīgā – Dārzciema, Pļavnieku, Ķengaraga, Maskavas forštates, Purvciema, Gubeņciema, Krievusalas, Krēmeru un Volleru apkaimēs, Jūrmalā - Lielupē, Buļļuciemā un Priedainē, kā arī Mārupes novadā - Babītē, Bražuciemā, Piņķos, Spilvē un Mežārēs.

Apakšstacijas jauno transformatoru automātiskās rezerves pārslēgšanās iekārtu pārbaudes nepieciešama, lai nodrošinātu stabilu un nepārtrauktu iekārtu darbību, izvairoties no neplānotiem elektroapgādes traucējumiem nākotnē.

AST par plānoto pārbaudi un iespējamajiem pārtraukumiem ir informējis sadales sistēmas operatoru AS "Sadales tīkls" (ST). Plašāk par to, kā pirms pārbaudes ST aicina rīkoties klientus, var lasīt šeit.