AST pievienojas akcijai "Izkāp no telefona"

Ziņas

izkaapt.JPGDarba drošība ir viena no AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) prioritātēm, tāpēc AST pievienojas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajai satiksmes drošības kampaņai "Izkāp no telefona!", kuras laikā aicina darbiniekus un ikvienu nelietot tālruni auto vadīšanas laikā, jo autovadītāji visbiežāk neapzinās sekas - šāda rīcība apdraud ne tikai vadītāju un līdzbraucējus, bet arī pārējos satiksmes dalībniekus.

"AST augstsprieguma līnijas šķērso visu Latvijas teritoriju un transports lielai daļai darbinieku ir neatņemama darba sastāvdaļa. Mums kā darba devējam ir jābūt līdzatbildīgam par darbinieku izglītošanu un paradumu maiņu, tādēļ jo īpaši novērtējam īstenoto kampaņu," stāsta AST Ekspluatācijas un drošības tehnikas uzraudzības dienesta vadītājs Mārtiņš Bečs.

Mobilo tālruņu lietošana automašīnas vadīšanas laikā ir aktuāla un plaši izplatīta problēma – saskaņā ar CSDD datiem, pie stūres mobilo tālruni lieto vairāk nekā 80% autovadītāju, turklāt lielākā daļa jeb 60% no viņiem to dara dažādu darba jautājumu risināšanai – lai atbildētu uz vadības zvaniem, kolēģu sūtītām ziņām, sazinātos ar klientiem un sadarbības partneriem. Satiksmes drošības eksperti uzskata, ka ar mobilā tālruņa lietošanu pie stūres ir saistīti aptuveni 20-30% no visām avārijām.