AST organizē elektroenerģijas tirgotāju informatīvu semināru

Tirgus

Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) piektdien, 23. oktobrī plkst.10 aicina elektroenerģijas tirgus dalībniekus un balansēšanas pakalpojumu sniedzējus uz tiešsaistes informatīvo semināru, lai dalītos ar šī brīža aktualitātēm elektroenerģijas nozarē Latvijā un Eiropas vienotajā elektroenerģijas tirgū.

Seminārā AST pārstāvji informēs par Baltijas frekvences kontroles bloka izveidi, aktualitātēm Eiropas sinhronizācijas projektā, elektroenerģijas nākamās un tekošās dienas tirgu attīstībā, plānotajām izmaiņām reģionālajā balansēšanas tirgū, elektroenerģijas tirdzniecības ar Krieviju aktualitātēm, kā arī par elektroenerģijas izcelsmes apliecinājumu sistēmas ieviešanu Latvijā un INTERRFACE projekta ietvarā izstrādājamo Vienotas elastības platformu un Latvijas tirgus dalībnieku iesaisti demonstrācijas procesā.

Seminārā piedalīsies Ekonomikas ministrijas un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvji, kas pastāstīs par plānotajām izmaiņām attiecībā uz patēriņa reakcijas un agregatoru modeli un par jaunumiem pārvades un sadales tīkla pakalpojumu tarifu jomā.

AST kā atbildīgais par elektroenerģijas sistēmas drošību Latvijā pārstāv Latvijas intereses virknē ENTSO-E (Elektroenerģijas pārvades sistēmu operatoru Eiropas tīkls) darba grupu, kas koordinē Eiropas Komisijas apstiprināto elektroenerģijas tirgus un tīkla pārvaldības vadlīniju un tīkla kodeksu prasību saskaņotu īstenošanu katrā dalībvalstī. Tīkla kodeksi veicina nozares procesu un elektroenerģija tirgus satvara harmonizāciju Eiropas mērogā, tādējādi attīstot efektīvi strādājošu Eiropas vienoto iekšējo elektroenerģijas tirgu.

Pieteikties dalībai tiešsaistes seminārā iespējama AST mājas lapā https://www.ast.lv/lv/brokastis, turpat ir atrodama arī pilna semināra programma.