AST organizē elektroenerģijas tirgotāju informatīvu semināru

Tirgus

Ielugums_brokastis_pieteikshanaas2.jpgLatvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) piektdien, 22. novembrī aicina elektroenerģijas tirgus dalībniekus un balansēšanas pakalpojumu sniedzējus uz informatīvo semināru, lai dalītos ar šī brīža aktualitātēm elektroenerģijas nozarē Latvijā un Eiropas vienotajā elektroenerģijas tirgū.

Seminārā AST pārstāvji informēs par elektroenerģijas tirdzniecību ar 3. valstīm, izmaiņām pārvades jaudas tiesību izsolēs, par plānotajiem jauna veida sistēmas pakalpojumiem un to tirdzniecību, kā arī par plānotajām izmaiņām reģionālajā balansēšanas tirgū.

Seminārā piedalīsies arī Ekonomikas ministrijas un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvji, kas pastāstīs par plānotajām izmaiņām attiecībā uz patēriņa reakcijas un agregatoru modeli un par izmaiņām elektroenerģijas tīklu pakalpojumu tarifu metodikās. Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvis stāstīs par pārvades un sadales sistēmas operatoru sadarbību modeli.

AST kā atbildīgais par elektroenerģijas sistēmas drošību Latvijā pārstāv Latvijas intereses virknē ENTSO-E (Elektroenerģijas pārvades sistēmu operatoru Eiropas tīkls) darba grupu, kas koordinē Eiropas Komisijas apstiprināto elektroenerģijas tirgus un tīkla pārvaldības vadlīniju un tīkla kodeksu prasību saskaņotu īstenošanu katrā dalībvalstī. Tīkla kodeksi veicina nozares procesu un elektroenerģija tirgus satvara harmonizāciju Eiropas mērogā, tādējādi attīstot efektīvi strādājošu Eiropas vienoto iekšējo elektroenerģijas tirgu.

Tikšanās ar elektroenerģijas tirgus dalībniekiem un balansēšanas pakalpojumu sniedzējiem notiks piektdien, 22.novembrī. plkst. 9.00, kopāstrādāšanas telpā "Teikums" Gustava Zemgala gatvē 78, zālē "Minox".

Pasākuma programma ir pieejama šeit.