330 kV kabelī konstatēts pamatizolācijas bojājums

Ziņas

330 kilovoltu (kV) kabelī starp TEC-1 un Imantas apakšstaciju konstatēts pamatizolācijas bojājums, apstiprina AS "Augstsprieguma tīkls" (AST)  Tehniskās ekspertīzes dienesta eksperti, kuri veikuši vairāk nekā 30 dažādus mērījumus kabeļlīnijā.

"AST eksperti kopumā veikuši 33 dažādus mērījumus, tajā skaitā pretestības mērījums katrai kabeļlīnijas fāzei, starp kabeļlīnijas dzīslu un ārējo apvalku, dielektrisko zudumu un kapacitātes mērījumus, kā arī citus. Šīs nedēļas laikā plānots atrakt kabeli, lai konstatētu bojājumu apjomu," plašāk stāsta AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Kā iepriekš ziņots, otrdien, 9.jūnijā, plkst. 9:34 tika reģistrēts tehnoloģisks traucējums AST 330 kV elektrotīklā – atslēdzās 330 kV kabelis starp TEC-1 un Imantas apakšstaciju. Kabeli no strāvas pēc īssavienojuma 80 milisekunžu laikā atslēdza tīkla automātika un nostrādāja tīkla dalīšanas automātikas un pārslodzes aizsardzības, 110 kV tīkls sadalījās, kā rezultātā tika traucēta patērētāju elektroapgāde.

Bez sprieguma no pārvades tīkla puses palika 27 apakšstacijas. Traucēta elektroapgāde bija daļai Rīgas, Daugavas labajā krastā, Rīgas apkārtnē, Limbažos, Siguldā, Saulkrastos, Skultē, Carnikavā.

Operatīvi tika uzsākta elektroapgādes atjaunošana, pakāpeniski atjaunojot elektroapgādi 110 kV tīklā. Plkst. 10:40 tika atjaunota lielākā daļa apakšstaciju darbība Rīgā un Latvijā, plkst. 11:14 pilnībā atjaunots 110 kV tīkls un atjaunota elektroapgāde no pārvades tīkla puses visā Latvijā.