Maijā Latvijā turpinājās elektroenerģijas ražošanas lejupslīde

Tirgus

Maijā turpinājās jau iepriekš novērotā tendence samazināties Latvijā saražotās elektroenerģijas apjomam, tādējādi ar vietējiem resursiem izdevās nosegt vien 72% no valstī nepieciešamā elektroenerģijas apjoma, kas ir samazinājums par 14 procentpunktiem attiecībā pret aprīli, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Samazinājums saražotās elektroenerģijas apjomā vērojams visos ģenerācijas veidos, izņemot lielās termoelektrostacijas, kur, salīdzinājumā ar aprīli, ir vērojams elektroenerģijas ražošanas kāpums par 61%. Būtiskākais elektroenerģijas samazinājums vērojams hidroelektroenerģijas stacijās (HES): Daugavas HES izstrāde samazinājusies par 42%, bet nelielo HES saražotais - par 51%.

Lai arī maijs bija karsts un saulains, saules elektrostacijas saražoja 206 MW, kas, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, ir kritums par 9% un par 12% mazāk nekā 2018. gada maijā.

Latvijas elektroenerģijas patēriņš maijā bija  581 568 MWh un, salīdzinājumā ar aprīli, tas palielinājās par 0.2%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada maiju, palielinājās par 2%. Maijā Latvijā kopumā izdevās saražot 420 847 MWh elektroenerģijas, kas ir par 16% mazāk nekā aprīlī, bet salīdzinājumā ar 2018. gada maiju, ir samazinājums par 3%.

Maijā vērojams arī neliels (1%) samazinājums importētās elektroenerģijas apjomā no trešajām (Krievijas un Baltkrievijas) valstīm uz Baltiju, tomēr, salīdzinot, ar 2018. gada maiju, imports ir palielinājies par 306%. Imports no Eiropas (Polijas, Zviedrijas un Somijas) uz Baltiju bija 657 563 MW, kas, salīdzinājumā ar 2018. gada maiju, ir samazinājums par 80%.

Ar AST sagatavoto Latvijas elektroenerģijas tirgus apskatu iespējams iepazīties AST mājas lapā.