Apstiprināta pārrobežu tekošās dienas elektroenerģijas tirdzniecības risinājuma XBID darba uzsākšana 12. jūnijā

Tirgus

Pārrobežu tekošās dienas elektroenerģijas tirdzniecības risinājums (XBID) uzsāks darbu 2018. gada 12. jūnijā, paredzot pirmās piegādes 13. jūnijā, nolēmusi projekta ieviešanas komiteja. Šāds lēmums pieņemts, jo secināts, ka visas projektā iesaistītās puses ir pienācīgi sagatavojušās tā ieviešanai. XBID nodrošinās nepārtrauktu elektroenerģijas tirdzniecību 15 Eiropas valstīs. 

Vienots dienas tirgus veicinās pastāvīgu pārrobežu tirdzniecību visā Eiropā. Šis vienotais tekošās dienas tirgus risinājums tiks balstīts uz kopēju IT sistēmu ar vienu kopīgoto rīkojumu grāmatu (Shared Order Book), jaudas pārvaldības moduli (Capacity Management Module) un piegādes moduli (Shipping Module).

Tas ļauj tirgus dalībnieku ievadīto tirdzniecības rīkojumu nepārtrauktu savietošanu vienā tirdzniecības zonā, tos saskaņot ar pasūtījumiem, kurus tirgus dalībnieki līdzīgi iesniedz citā tirdzniecības zonā kopējās sistēmas ietvaros, un kamēr ir pieejama pārvades jauda.

Tekošās dienas risinājums atbalsta gan tiešo piešķiršanu (ja to pieprasa VRI), gan netiešo pastāvīgo tirdzniecību, kas atbilst Eiropas Savienības integrēta tekošās dienas tirgus mērķa modelim.

XBID iniciatīvas mērķis ir palielināt tekošās dienas tirdzniecības kopējo efektivitāti.

Detalizēta informācija par risinājuma ieviešanu ir atrodama pievienotajā dokumentā (angļu valodā)

Saistītais saturs

Pārrobežu tekošās dienas elektroenerģijas tirdzniecības projekta (XBID) ieviešana ir paredzēta 2018. gada 12. jūnijā un tas nodrošinās nepārtrauktu elektroenerģijas tirdzniecību 15 Eiropas valstīs.…

Nominētie elektroenerģijas tirgus operatori (NETO) un pārvades sistēmas operatori (PSO) ir pasludinājuši 2018. gada 12. jūniju par mērķa datumu XBID sistēmas un 10 vietējo ieviešanas risinājumu dar…