Informācija par Eiropas Pārrobežu tekošās dienas projektu (XBID)

Tirgus

Pārrobežu tekošās dienas elektroenerģijas tirdzniecības projekta (XBID) ieviešana ir paredzēta 2018. gada 12. jūnijā un tas nodrošinās nepārtrauktu elektroenerģijas tirdzniecību 15 Eiropas valstīs. Nord Pool kopā ar pārējām elektroenerģijas biržām un pārvades sistēmas operatoriem (PSO) no šīm valstīm nesen rīkoja lietotāju forumu, lai sniegtu pārskatu par XBID projektu, robežām/tirdzniecības apgabaliem/ produktiem, informāciju no Vietējiem ieviešanas projektiem un tirgus dalībnieku iesaistīšanos NETO dalībnieku testēšanā, un gatavošanos risinājuma darba uzsākšanai.

Vienots dienas tirgus veicinās pastāvīgu pārrobežu tirdzniecību visā Eiropā. Šis vienotais tekošās dienas tirgus risinājums tiks balstīts uz kopēju IT sistēmu ar vienu kopīgoto rīkojumu grāmatu (Shared Order Book), jaudas pārvaldības moduli (Capacity Management Module) un piegādes moduli (Shipping Module).

Tas ļauj tirgus dalībnieku ievadīto tirdzniecības rīkojumu nepārtrauktai savietošanai vienā tirdzniecības zonā, tos saskaņot ar pasūtījumiem, kurus tirgus dalībnieki līdzīgi iesniedz citā tirdzniecības zonā kopējās sistēmas ietvaros, un kamēr ir pieejama pārvades jauda.

Tekošās dienas risinājums atbalsta gan tiešo piešķiršanu (ja to pieprasa VRI), gan netiešo pastāvīgo tirdzniecību, kas atbilst Eiropas Savienības integrēta tekošās dienas tirgus mērķa modelim.

XBID iniciatīvas mērķis ir palielināt tekošās dienas tirdzniecības kopējo efektivitāti.

Šeit ir pieejama informācija tirgus dalībniekiem, lai viņi būtu pilnībā sagatavoti XBID platformas izmantošanai (angļu valodā). 

Saistītais saturs

Nominētie elektroenerģijas tirgus operatori (NETO) un pārvades sistēmas operatori (PSO) paziņo par pārskatītu mērķa datumu  XBID un 10 Vietējo ieviešanas risinājumu darbības uzsākšanu 12. jūnijā ar…

Trīs Baltijas valstu elektroenerģijas pārvades sistēmas operatori – Igaunijas AS "Elering", Latvijas AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) un Lietuvas "Litgrid AB" šodien Briselē parakstīja granta līgumu…