Aktualitātes

Arhīvs
Attīstība

Baltijas Enerģētikas tirgus un Infrastruktūras plāna (BEMIP) dalībvalstu augsta līmeņa darba grupa apstiprinājusi Baltijas valstu un kontinentālās Eiropas elektrotīklu sinhronizācijas tehnisko scenāriju, balstoties uz 2018.gadā  Polijas Gdaņskas enerģētikas institūta  veiktajām izpētēm.

"Saskaņā ar šo scenāriju…

Tirgus

Saskaņā ar Eiropas Komisijas 2017. gada 23. novembra regulu (ES) 2017/2195, ar kuru izveido elektroenerģijas balansēšanas vadlīnijas (EBGL regula), visi pārvades sistēmas operatori (PSO) ir izstrādājuši kopēju priekšlikumu attiecībā uz balansēšanas enerģijas cenu noteikšanas metodikas izveidi.

Lai izpildītu EBGL…

Tirgus

Saskaņā ar Eiropas Komisijas 2017. gada 23. novembra regulu (ES) 2017/2195, ar kuru izveido elektroenerģijas balansēšanas vadlīnijas (EBGL regula), visi pārvades sistēmas operatori (PSO) ir izstrādājuši kopēju priekšlikumu attiecībā uz metodiku, kā klasificēt piegādātās balansēšanas enerģijas aktivizēšanas mērķus.

Tirgus

Kopš pārrobežu tekošās dienas elektroenerģijas tirdzniecības risinājuma (XBID) darba uzsākšanas šā gada 12. jūnijā platformā ir jau veikti vairāk nekā 2,5 miljoni tirdzniecības darījumu.

XBID nodrošina nepārtrauktu elektroenerģijas tirdzniecību 15 Eiropas valstīs. Šis vienotais tekošās dienas tirgus risinājums ir…

Attīstība

AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) ir izstrādājis un iesniedzis apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai dokumenta "Tīkla pieslēguma prasības elektroenerģijas pārvades sistēmas lietotājiem" priekšlikumu, kas izstrādāts saskaņā ar Eiropas Komisijas 2016. gada 17. augusta Regulas 2016/1388, ar ko izveido…

Attīstība

Eiropas inovācijas un tīklu izpildaģentūra (INEA), kas ir atbildīga par Eiropas Savienības līdzfinansējuma piešķiršanu un izpildi, atzinīgi novērtē Latvijas pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" (AST) īstenotā enerģētikas projekta Kurzemes loks darba gaitu un izpildi.

"Vērienīgais Kurzemes loks projekts…

Uzzini visu pirmais

Saņem jaunumus e-pastā
Tava e-pasta adrese