Šogad tiks ieslēgti četri Kurzemes loks posmi

Attīstība

Turpinot elektrolīnijas “Kurzemes loks” trešā posma izbūvi no Ventspils uz Rīgu, šogad plānots ieslēgt spriegumu četriem 110 kV posmiem – Ventspils–Dundaga, Sloka-Dzintari, Tume-Tukums un Dzintari-Priedaine. Šobrīd izbūvēts vairāk nekā 62% līnijas balsti, jeb 444 balsti un izvilkti vadi 113 km garumā.

"Šobrīd būvniecība tiek veikta posmos: Ventspils-Dundaga, Talsi-Kandava, Tume-Tukums, Tukums-Ķemeri, Sloka-Dzintari un Dzintari-Priedaine. Katrā posmā ir cita gatavības pakāpe un darbu temps, bet kopsummā darbi rit veiksmīgi un uz doto brīdi puse no plānotajiem darbiem ir veikta," par darba gaitu "Kurzemes loks" projektā stāsta AS "Augstsprieguma tīkls" valdes loceklis Arnis Staltmanis.

Pārbūvētās līnijas pārsvarā atrodas līdzšinējā līniju trasē. 110 kV ķēdes zem sprieguma tiek ieslēgtas pakāpeniski pēc kārtējā posma izbūvēšanas. Savukārt līnijas 330 kV ķēdes darbā tiks ieslēgtas pēc pilnīgas darbu pabeigšanas, kas plānota 2019. gadā.

Līnijas būvniecību pēc AST pasūtījuma veic pilnsabiedrība “LEC, RECK un Empower”. Kopējais līnijas garums ir 214 km, izmaksas – 127 miljoni eiro, no kuriem 55 miljoni eiro ir Eiropas Savienības līdzfinansējums.

Darbi pie elektrolīnijas būvniecības tika uzsākti 2017. gada vasarā. “Kurzemes loka” trešais posms savienos 330kV apakšstacijas “Ventspils” Ventspilī un “Imanta” Rīgā, šķērsojot Ventspils pilsētas, Ventspils, Dundagas, Talsu, Kandavas, Tukuma, Engures un Babītes novadus, kā arī Jūrmalas un Rīgas pilsētas teritorijas. “Kurzemes loka” pirmie divi posmi – 330kV elektropārvades kabeļu līnijas izbūve Rīgā un 110kV elektropārvades līniju pārbūve posmā Grobiņa – Ventspils, pastiprinot ar 330kV līniju – jau ir realizēti.

Jaunā elektrolīnija pamatā saglabāsies esošo elektropārvades līniju trases robežās. Atsevišķās vietās, lai nodrošinātu nepieciešamos attālumus līdz ēkām, ceļiem, šķērsojamām komunikācijām, aizsargājamām dabas teritorijām un kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem, līnija var tik izbūvēta, veidojot jaunu trasi. Kopumā elektrolīnijas trase šķērsos vairāk kā 1500 zemes īpašumus.

lv_cef__.png