Saeimas komisija konceptuāli atbalsta priekšlikumu testa režīmā atslēgties no Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas tīkliem

Attīstība

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisija konceptuāli atbalstījusi Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu nākamā gada jūnijā veikt testu, kura laikā Latvija, kā arī Lietuva un Igaunija uz 12 stundām atslēgtos no Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas tīkliem jeb tā saucamā BRELL loka.

Sēdē ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzsvēra, ka šis jautājums ir viena no Eiropas Savienības (ES) prioritātēm, un, to noraidot, tiek dots signāls, ka Latvijai šis jautājums neuztrauc. Tests paredzēts nākamgad jūnija sākumā un tas ilgs aptuveni 12 stundas.

EM informēja, ka tas būtu pirmais tests, lai identificētu problēmas un nepieciešamos pilnveidojumus, lai Latvija varētu pārslēgties uz Eiropas elektroenerģijas tīklu. Lai testu realizētu, ir nepieciešams testa regulējums, jo tā veikšanai vajadzīgs sagatavošanās process un likumiskais mandāts slēgt starptautiskus līgumus par testa norisi.