AST un RTU paraksta sadarbības līgumu; izstrādā programmatūru Baltijas elektroenerģijas pārvades tīkla drošuma stiprināšanai

Ziņas

3V1A7607.JPGRīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē šodien, 16. aprīlī, prezentējot kopīgi izstrādātos projektus, parakstot sadarbības līgumu un atklājot izstādi "Enerģija kustībā", stiprināta universitātes un Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) ilggadējā sadarbība.

"Tehnoloģiju straujā attīstība liek arvien vairāk uzņēmumiem un mācībspēkiem mijiedarboties. Informācijas apmaiņa par aktualitātēm enerģētikas nozares attīstībā ir svarīga ne tikai studentiem, domājot par darba iespējām, bet arī pasniedzējiem, kuriem jābūt zinošiem par šī brīža tendencēm. Varam būt gandarīti, ka jau šogad pie mums stažēsies RTU pasniedzēji, lai uzlabotu studiju programmas un nodotu aktuālāko studentiem," par ciešo sadarbību stāsta AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

“Sadarbība ar industriju ir viena no RTU prioritātēm, un AST ir viens no šādas sadarbības labākajiem piemēriem – mums ir gan kopīgi īstenoti pētniecības projekti, uzņēmums studentiem piedāvā prakses vietas, kā arī sniedz vērtīgus ieteikumus studiju programmu attīstīšanai. Turklāt vairāk nekā 30% AST darbinieku ir RTU absolventi,” uzsver RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Pasākuma laikā tika prezentēta RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Enerģētikas institūta zinātnieku un AST ekspertu izstrādātā programmatūra, kas atvieglo dispečeru ikdienas darbu visās trīs Baltijas valstīs. Rīks spēj novērtēt reāla laika situāciju Baltijas elektroenerģijas pārvades tīklā, veikt prognozes un sniegt rekomendācijas, tādejādi nodrošinot efektīvāku resursu izmantošanu.

Parakstītais sadarbības līgums paredz pētniecisko darbību enerģētikas nozarē, kā arī zināšanu un tehnoloģiju pārnesi darba vidē, sekmējot attīstību un izaugsmi. AST nodrošinās prakses vietas iespējas RTU praktikantiem atbilstoši to studiju programmām.

Tāpat pasākuma laikā atklāta foto izstāde "Enerģija kustībā", kas RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes centrālajā vestibilā apskatāma līdz 3. maijam. Izstādē aplūkojami fotogrāfa Reiņa Hofmaņa darbi, kuru centrā ir AST darbinieki kā enerģija, kas kā nemitīgā kustībā esoši elektriskie lādiņi nodrošina nepārtrauktu, drošu un ilgtspējīgi efektīvu elektroenerģijas pārvadi visā Latvijā.