Ziemeļvidzemē uzsākta elektrolīnijas “Igaunijas – Latvijas trešais 330 kV starpsavienojums” projekta izstrāde

Attīstība

lv_cef_cofinancing.pngTurpinot darbu pie projekta “Igaunijas – Latvijas trešais 330 kV starpsavienojums” realizācijas, uzsākti jaunās 330 kV elektrolīnijas projektēšanas darbi un to ietvaros pēc AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) pasūtījuma tiek veikta īpašumu apsekošana Ziemeļvidzemē – Rūjienas, Mazsalacas, Burtnieku, Alojas un Limbažu novados.

Karte.JPGJauna elektropārvades līnija aptuveni 20 kilometru garumā tiks būvēta no Igaunijas robežas līdz esošajam elektropārvades līnijas koridoram posmā Rūjiena-Aloja, tālāk to turpinot pa esošās 110 kV līnijas koridoru gar Aloju, Limbažiem un Skulti līdz Saulkrastiem. Savukārt tālāk līnija tiks izvietota blakus topošajam “Rail Baltica” dzelzceļam un pēdējais posms 2 km garumā līdz TEC-2 būs paralēli plānotajai autoceļa E22 trasei.

Zemes īpašniekiem, kuru īpašumos tiks izveidots apgrūtinājums vai tas tiks paplašināts gar jau esošo līniju, vai arī īpašumā būs nepieciešams veikt atmežošanu, paredzēta atlīdzība. AST saskaņā ar MK noteikumiem “Kārtība, kādā aprēķināma un izmaksājama atlīdzība par energoapgādes objekta ierīkošanai vai rekonstrukcijai nepieciešamā zemes īpašuma lietošanas tiesību ierobežošanu” veiks atlīdzības aprēķinu un vērsīsies pie zemes īpašniekiem, lai vienotos par apgrūtinājuma līguma noslēgšanu un atlīdzības izmaksāšanu.

Projekta ietvaros paredzēts izbūvēt 330 kV augstsprieguma elektropārvades līniju 176 kilometru garumā no Rīgas TEC-2 līdz Igaunijas robežai, savukārt Igaunijas pārvades sistēmas operators “Elering” izbūvēs šīs līnijas daļu Igaunijas teritorijā līdz apakšstacijai Kilingi-Nōmme. Kopējās projekta izmaksas Latvijā tiek lēstas ap 84 miljoniem EUR, no kuriem 65% tiks segti no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu (Connecting Europe Facility) līdzekļiem.

Projekts ir realizējams līdz 2020.gadam un ir iekļauts Latvijas un Eiropas pārvades sistēmas attīstības plānā. Ņemot vērā projekta nozīmīgumu, Ministru kabinets ir noteicis tam nacionālo interešu objekta statusu. Nacionālo interešu objekta statusa piešķiršana ir veids, kādā valsts realizē politisko izšķiršanos saistībā ar plānoto valsts attīstību enerģētikas jomā un uzņemto starptautisko saistību izpildi.

“IGAUNIJAS – LATVIJAS TREŠAIS 330 KV STARPSAVIENOJUMS” PROJEKTA LAIKA PLĀNS
laika_plans_9.png

Saistītais saturs

Trešo Igaunijas-Latvijas elektropārvades tīkla starpsavienojumu, 180 km garumā, no Rīgas TEC-2 līdz Igaunijas robežai par 74,3 miljoniem EUR projektēs un izbūvēs Personu apvienība “SIA “ELKO”, SA “…

AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) šodien, 1.februārī parakstīja līgumu ar pilnsabiedrību "EE-LV Interconnection" par projekta "Igaunijas - Latvijas trešais 330kV starpsavienojums" elektropārvades līn…