Pieaugot apjomam HES, Latvijā saražots 93% no patērētās elektroenerģijas

Tirgus

Novembrī Latvijā saražoti 93% no patērētā elektroenerģijas daudzuma, kas ir par 16 procentpunktiem vairāk nekā 2018. gada novembrī un par 11 procentpunktiem vairāk nekā oktobrī. Kopējais Latvijā saražotās elektroenerģijas pieaugums 14% apmērā pārsvarā ir uz hidroelektrostaciju (HES) apjoma pieauguma – Daugavas HES ražošana augusi par 76% attiecībā pret oktobri, bet mazajās HES – par 84%, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Daugavas HES saražotās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar pērno novembri, palielinājās par 238%. Savukārt termoelektrostacijās (TEC) saražotās elektroenerģijas apjoms samazinājās: salīdzinot ar oktobri – par 16%, bet attiecībā pret 2018. gada novembri –  par 27%.

Novembrī 24% ražošanas samazinājums attiecībā pret oktobri ir vēja elektrostacijās, nemainīga bija ražošana mazajās koģenerācijas stacijās, ar biomasu saražots par 3% mazāk elektroenerģijas, savukārt biogāzes devums Latvijas kopējā elektroenerģijas bilancē novembrī attiecībā pret oktobri ir samazinājies par 6%.

Tā rezultātā, vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 585 927 MWh, kas ir par 14% vairāk nekā oktobrī, bet salīdzinājumā ar 2018. gada novembri, palielinājās par 19%. Novembrī Latvijas elektroenerģijas patēriņš oktobrī bija  627 913 MWh un, salīdzinājumā ar oktobri, tas palielinājies par 1%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada novembri, samazinājies par 3%. Pateicoties ražošanas pieaugumam novembrī, Latvijā kopumā 12 mēnešu griezumā izdevies saražot 84% no patērētās elektroenerģijas, kas ir augstākais rādītājs kopš janvāra.

Jaunākais AST sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats un tā arhīvs kopš 2015. gada ir pieejams AST interneta vietnē http://www.ast.lv/lv/electricity-market-review