Martā Latvijā saražots vairāk elektroenerģijas nekā patērēts

Tirgus

Martā, paaugstinoties gaisa temperatūrai un turpinoties pavasara paliem, salīdzinot ar februārī, būtiski – par 160% – pieaudzis Daugavas hidroelektrostacijās (HES) saražotās elektroenerģijas apjoms, kas savukārt kopējo Latvijā saražotās elektroenerģijas daudzumu palielinājis par 45%, salīdzinot ar februāri, liecina Latvijas pārvades sistēmas  operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Tādējādi pēc 10 mēnešu pārtraukuma Latvija atkal ir spējusi sevi nodrošināt ar nepieciešamo elektroenerģijas daudzumu, saražojot 105% no patērētā. Vienlaikus gan saglabājas zema valsts patēriņa nosegšana ar vietējo ģenerāciju 12 secīgos mēnešos – tā ir tikai 81% apmērā, kas skaidrojams ar karsto un sauso pagājušā gada vasaru, kad bija zems ūdens līmenis Daugavā un mazāk bija iespējams saražot hidroelektrostacijās.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, martā Daugavas ūdenīgums bija 144% apmērā no mēneša normas. Daugavas HES kaskādē martā saražotās elektroenerģijas apjoms palielinājās par 56%, salīdzinot ar 2018. gada martu, kad Daugavas ūdenīgums bija tikai 91% no mēneša normas.

Termoelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar februāri samazinājās, par 17%, bet, salīdzinot ar 2018. gada martu, vērojams kritums par 53%. Savukārt vēja elektroenerģijas izstrāde, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, ir pieaugusi par 16%, bet, salīdzinot ar pagājušā gada martu, pieaugums ir par 98%. Tā rezultātā, vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 685 612 MWh, kas ir par 45% vairāk nekā februārī, bet salīdzinājumā ar 2018. gada martu, ir samazinājums par 6%.

Ar AST sagatavoto Latvijas elektroenerģijas tirgus apskatu iespējams iepazīties AST mājas lapā.