Latvijā sasniegta vēsturiski zemākā elektroenerģijas vidējā cena kopš tirgus atvēršanas

Tirgus

Februārī elektroenerģijas cena Latvijā turpināja samazināties, sasniedzot vēsturiski zemāko līmeni kopš elektroenerģijas tirgus atvēršanas 2013. gada jūlijā – vidējā vienas megavatstundas cena februārī bija 28,05 EUR, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Lai gan nedaudz – par 4% – samazinājās kopējais valstī saražotās elektroenerģijas apjoms salīdzinājumā ar janvāri, par 6% februārī samazinājies ir arī patēriņš, kā rezultātā par 2,2 procentpunktiem pieauga valsts patēriņa nosegšana ar vietējo ģenerāciju. Tādējādi februārī Latvijā tika saražoti 97% no valstī patērētās elektroenerģijas. Attiecībā pret pagājušā gada februārī kopējais elektroenerģijas patēriņš Latvijā ir pieaudzis par 0,4%.

Daugavas hidroelektrostacijās saražotās elektroenerģijas apjoms samazinājies par 8% salīdzinājumā ar janvāri, bet, salīdzinot ar 2019. gada februāri - palielinājās par 145%. Termoelektrostacijās (TEC) saražotās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar janvāri, palielinājies par 9%, bet, salīdzinot ar 2019. gada februāri, samazinājās par 36%.

Importētās elektroenerģijas apjoms, kas tika importēts uz Baltiju no trešajām valstīm (Krievijas un Baltkrievijas), samazinājās par 30% salīdzinājumā ar janvāri un bija 342 104 MWh, bet, salīdzinājumā ar 2019. gada februāri – samazinājās par 36%. Savukārt imports no Eiropas Savienības valstīm uz Baltiju februārī pieauga par 2% attiecībā pret janvāri un bija 981 212 MWh, kas salīdzinājumā ar 2019. gada februārī ir gandrīz divas reizes vairāk.

Jaunākais AST sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats un tā arhīvs kopš 2015. gada ir pieejams AST interneta vietnē http://www.ast.lv/lv/electricity-market-review