Februārī elektroenerģijas imports Latvijā turpina pārsniegt eksportu

Tirgus

Februārī Latvijas elektroenerģijas patēriņš, izmantojot vietējos elektroenerģijas ražošanas avotus, tika nosegts 76% apmērā, kas, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada februāri, ir samazinājums par 8.4 procentpunktiem. Tādējādi februārī Latvija ir atgriezusies pie kopš pērnā gada maija novērotās tendences, kad vietējā patēriņa nodrošināšana ar saviem resursiem nepārsniedz 77%, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Kopumā aizvadītajos 12 mēnešos Latvija ar saviem ražošanas avotiem vidēji spēja nodrošināt valsts patēriņu 85% apmērā, galvenokārt pateicoties ražīgajam 2018. gada pavasarim.

Februārī vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 471 437 MWh, kas ir par 21% mazāk nekā janvārī, bet salīdzinājumā ar pērnā gada februāri – par 34% mazāk.

Latvijas elektroenerģijas patēriņš februārī - 617 669 MWh, salīdzinājumā ar janvāri, tas samazinājies par 13%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada februāri, samazinājies par 5%. 

Daugavas hidroelektrostacijās (HES) saražotās elektroenerģijas apjoms februārī palielinājies par 77%, salīdzinājumā ar janvāri, bet, salīdzinot ar 2018. gada februāri - samazinājies par 41%. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, februārī Daugavas ūdenīgums bija 81% apmērā no mēneša normas.

Termoelektrostacijās (TEC) saražotās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar janvāri, samazinājies par 49%, bet, salīdzinot ar gadu iepriekš - par 44%. Savukārt Latvijas vēja elektrostacijās saražots par 29% vairāk nekā janvārī un par 284% vairāk nekā pagājušā gada februārī.

Ar AST sagatavoto Latvijas elektroenerģijas tirgus apskatu ir iespējams iepazīties AST mājas lapā internetā http://www.ast.lv/lv/electricity-market-review