AST organizē elektroenerģijas tirgotāju informatīvu semināru

Tirgus

Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) otrdien, 18.jūnijā aicina elektroenerģijas tirgus dalībniekus un balansēšanas pakalpojumu sniedzējus uz ikgadējo informatīvo semināru, lai dalītos ar šī brīža aktualitātēm elektroenerģijas nozarē un Eiropas Savienības (ES) tīkla kodeksu izstrādes procesa gaitu.

Seminārā piedalīsies arī Ekonomikas ministrijas un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvji, kas pastāstīs par enerģētikas politikas aktualitātēm, kā arī tarifu aprēķināšanas metodikas attīstību un ietekmi uz tirgu.

AST kā atbildīgais par elektroenerģijas sistēmas drošību Latvijā pārstāv Latvijas intereses virknē ENTSO-E (Elektroenerģijas pārvades sistēmu operatoru Eiropas tīkls) darba grupu, kas koordinē Eiropas Komisijas apstiprināto elektroenerģijas tirgus un tīkla pārvaldības vadlīniju un tīkla kodeksu prasību saskaņotu īstenošanu katrā dalībvalstī. Tīkla kodeksi veicina nozares procesu un elektroenerģija tirgus satvara harmonizāciju Eiropas mērogā, tādējādi attīstot efektīvi strādājošu Eiropas vienoto iekšējo elektroenerģijas tirgu.

Tikšanās ar elektroenerģijas tirgus dalībniekiem un balansēšanas pakalpojumu sniedzējiem notiks otrdien, 18. jūnijā plkst. 9.00 sapulču un tikšanās vietā "Birojnīca" Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84 k-2.

Tikšanās programma ir pieejama šeit.