Ārkārtas situācija neietekmē AST spēju nodrošināt Latvijas elektroapgādi

Ziņas

Neraugoties uz valstī izsludināto ārkārtas stāvokli saistībā ar koronavīrusu Covid-19, elektroenerģijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) turpina nodrošināt elektroenerģijas pārvadi visā Latvijā, vadot un uzturot Latvijas kritisko infrastruktūru – elektroenerģijas pārvades tīklu.

DJI_0055.jpg"Saistībā ar vīrusa ierobežošanu esam izstrādājuši drošības pasākumu plānu, kā arī pastiprināti pievēršam uzmanību darbinieku drošībai. Lielākā daļa darbinieku ievēro distancēšanos, veicot darbu attālināti, AST operatīvas izbrauku brigādes darbu veic, kā līdz šim, dežūrrežīmā, nodrošinot ierašanos bojājuma vietā saskaņā ar uzņēmuma noteiktajiem standartiem, bet Dispečeru dienests, kura pārziņā ir pārvades tīkla operatīvā vadība un koordinācija ar kaimiņvalstīm, strādā savās darbavietās," plašāk stāsta AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Tāpat, ievērojot visus piesardzības pasākumus, turpinās darbs pie pārvades sistēmas infrastruktūras celtniecības. Šobrīd aktīva balstu pacelšana notiek pārvades līnijā "Rīgas TEC-2 – Rīgas HES", turpinās projekta "Latvijas – Igaunijas 3.starpsavienojums" izbūve.

Šobrīd daļēji slēgts ir AST Klientu centrs, tajā skaitā elektrodrošības līdzekļu, izolācijas eļļas paraugu, mērmaiņu, elektrisko mērīšanas līdzekļu un citu pārbaužu objektu pieņemšana pārbaudēm Dārzciema ielā 86 un izolācijas eļļas paraugu pieņemšana Krustpils iela 15 korp.5. Saņemt vai nodot dokumentus Klientu centrā var otrdienās no plkst. 9-11 un ceturtdienās no plkst.14-16 pēc iepriekšējas pieteikšanās pa tālruni 67728353, ievērojot noteiktos piesardzības pasākumus.

Tāpat AST organizēto iepirkuma procedūru piedāvājumu atvēršanas sēdes nav atklātas un piegādātāju pārstāvju dalība klātienē atvēršanas sēdēs līdz nākamajam paziņojumam tiek pārtraukta. Informācija par atvēršanas rezultātiem piedāvājumus iesniegušajiem piegādātājiem tiks nosūtīta vienas darba dienas laikā pēc piedāvājumu atvēršanas.