Drukāt

EK viceprezidents Šefčovičs atzinīgi vērtē AST īstenoto energodrošībā

02.02.2018.

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Enerģētikas savienības jautājumos Marošs Šefčovičs savas vizītes laikā Latvijā atzinīgi novērtēja AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) īstenoto energodrošībā.

Tikšanās laikā 2018. gada 2. februārī kopā ar AST valdes priekšsēdētāju Vari Boku un valdes locekli Arni Staltmani apmeklēja Priedaines apakšstaciju, kas tiek rekonstruēta līdztekus ar elektrolīnijas "Kurzemes loks" 3. posma būvniecību. Projekta 127 miljonus lielās izmaksas 45% apmērā tiek līdzfinansētas no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzekļiem.

Šefčovčs iepazinās ar projekta “Kurzemes loks” darba gaitu, kā arī pārrunāja jautājumus, kas skar Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizāciju Eiropas Savienībā. “Kurzemes loks” ir energoinfrastruktūras projekts, kura ietvaros paredzēts izbūvēt 330 kV gaisvadu augstsprieguma elektrolīniju Latvijas rietumu daļā, lai novērstu līdz šim iztrūkstošo palielinātas jaudas pieslēgumu iespējamību Kurzemē.

EK viceprezidents Šefčovičs viesojas Latvijā Enerģētikas savienības otrās tūres (Energy Union Tour) ietvaros. Darba vizītes laikā viņš tiekas arī ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, ārlietu, ekonomikas un finanšu ministriem, Saeimas Eiropas lietu komisijas locekļiem, kā arī pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem.